Küttepuude müük

Küttepuid kasutatakse ahju- või katla kütmiseks juba aastasadu. Ahju kütmine küttepuudega kasutatakse sellepärast, et see on ökonoomne ja loodussõbralik viis sooja saamiseks, samuti on meie tingimustes puitu küllaldaselt saadaval. 

Küttepuud on tavaliselt kokkuvõttes odavamad kui muud kütused nagu gaas või elekter ja need põlevad pikemat aega, samuti on küttepuudega kütmisel tekkiv soojus mõnus ning paljudele meeldib näiteks puude põlemise hääl (praksumine), mis pakub lisaväärtust.

Samuti on küttepuude kasutamine loodussõbralik, sest puit on taastuv loodusressurss, samuti on puudel madal CO2-heitgaaside tase. Seega, kui soovite keskkonnasõbralikult ja soodsalt ahju kütta, on küttepuud hea valik.

 

Tartu Graanul pelletid

pelleti müük

Warmeston pelletid

pelletid

Green Flame pelletid

pelletid soodsalt

Küttepuude kütteväärtused

Erinevate küttepuude kütteväärtused võivad oluliselt varieeruda sõltuvalt puuliigist ja selle vanusest ja niiskusest. Üldiselt on küttepuud, mis sisaldavad vähem niiskust ja on täielikult kuivad paremad, sest need põlevad pikemat aega ja annavad rohkem sooja. Järgnevalt toome välja mõned populaarsed puuliigid ja nende kütteväärtused:

Kase kütteväärtus on ca 1700 kWh/rm.

Kuuse kütteväärtus on ca 1300 kWh/rm

Männi kütteväärtus on ca 1350 kWh/rm

Haava kütteväärtus on ca 1300 kWh/rm

Lepa kütteväärtus on ca 1200 kWh/rm

Saare kütteväärtus on ca 1900 kWh/rm.

 

Küttepuude ostmine

Vaadake kindlasti pikemat kokkuvõtet kodulehelt: küttepuudemüük.ee, kus on erinevad küttepuid puudutavad teemad hästi kokkuvõetud. Kui te soovite osta küttepuid, siis vaadake kindlasti väljatoodud kodulehele, kust leiate ka erinevaid küttepuude pakkumisi.

Kui soovite osta küttepuid, peaksite te teadma, millised on teie küttekolde spetsiifilised omadused ja olukord. Kindlasti tasub veenduda, et teil käib vähemalt kaks korda aastas korstnapühkija ning selles, et teie küttekolle on ikka heas seisukorras. 

Kindlasti tuleks küttepuude valikul lähtuda teie küttekolde omadustest ning sellest, milline on teie poolt köetava ruumi suurus ja kui hästi on maja/korter soojustatud. Kui te teate oma küttekolde ja ruumi omadusi, saate paremini otsustada, millise kütteväärtusega küttepuud omale kütteperioodiks valida.

Kindlasti vältige ülekütmist ning olge kütmisel alati tähelepanelikud. Seda eriti lahtiste küttekollete, nagu kaminate puhul. Lahtist tuld ei tohi kunagi järelvalveta jätta! 

Kui teil on spetsiifilisi küsimusi oma küttekolde kohta, saate vastused näiteks pottsepalt või korstnapühkijalt, aga ka näiteks küttepuude müügiga tegelevalt spetsialistilt.

 

Pelleti müük

pelletid